|

Bouw en Architectuur

construccion
Dit artikel is onderdeel van de methode van Holandalucía. Elk onderwerp — van actuele thema's tot Spaanse taal & cultuur is ontwikkeld als gratis lesmateriaal voor Nederlandstaligen die Spaans willen leren.

Naast dit blog biedt Guillermo Fernández Barcia (moedertaal docent, 25+ jaar ervaring) gestructureerde online cursussen en begeleiding op maat:
  • Online cursussen Spaans (beginner tot gevorderd).
  • Directe begeleiding via online Vraag & Antwoord sessies.
  • Op maat: privélessen of kleine groep (max. 3 pers.) via Zoom.
Meer info: www.holandalucia.com.
Bouw en Architectuur

Bouw en Architectuur – Construcción

In het weekend van vrijdag 14 t/m zondag 16 juni 2019 viert men in Nederland de ‘Dag van de Architectuur’.

Met deze dag wil men architectuur bij een zo groot mogelijk publiek onder de aandacht brengen. Veel gebouwen worden dan opengesteld en men kan bijzondere plekken bezoeken. Er zijn tal van activiteiten voor jong en oud (zie interessante links).

Op 15 juni viert men in Nederland de Dag van de Bouw. Op deze open dag kan men allerlei bouwprojecten en bouwlocaties bezichtigen die normaal voor het publiek gesloten zijn.

Woordenschat Spaans

Bouw en Architectuur
El Poder de la Imaginacíon = Verbeeldingskracht
  • la arquitectura – architectuur
  • el arquitecto – architect
  • construir bouwen
  • el edificio – gebouw
  • la construcción – bouw (van onregelmatig werkwoord “construir” – construyo, construyes, construye…)
  • el día informativo – open dag
  • el poder de la imaginación – verbeeldingskracht
  • abrir= openstellen (reg.ww.: abro, abres, abre…) al público
  • visitar bezoeken (reg.ww.: visito, visitas, visita…)

Zoek de woorden

Wist je dat…?

De Nederlandse bouwsector blijft de komende jaren groeien en daarmee ook de vraag naar personeel. ABN AMRO verwacht een groei van 1,0 procent in 2025 en 2,5 procent in 2026. Voor de periode 2026–2029 wordt een gemiddelde groei van 2,7 procent per jaar verwacht, gedragen door investeringen in infrastructuur, industriële bouwprojecten en offshore-energie zoals windparken op zee. Nationale Bouwgids

In de sector werken momenteel 522.000 mensen maar de arbeidsmarkt staat onder druk. De vraag naar vakmensen is groot — met name elektriciens, loodgieters, isoleerders, dakdekkers, maar ook uitvoerders, werkvoorbereiders en calculatoren zijn hard nodig. UWV

Nu de vraag aantrekt, keren personeelstekort en trage vergunningverlening door het stikstofprobleem terug als de voornaamste belemmeringen voor de sector.

Overzicht van de 50 grootste bouwprojecten in Nederland : https://www.cobouw.nl/305923/dit-zijn-de-50-grootste-projecten-van-nederland

Spaanstalige film gerelateerd aan dit onderwerp

Klik hier voor de Spaanstalige film: El ventre de un arquitecto (The Belly of an Architect) >>> 

vientre arquitecto

Meer Spaanstalige films?

Klik hier om Spaans te leren met Spaanstalige films >>>

boton cine 1

Van begrijpen naar écht spreken?

Bij Holandalucía leer je Spaans via een unieke methode, speciaal voor Nederlandstaligen.

Bekijk onze cursussen (A1 t/m C2) →