Spaans leren met films La novia

novia
Dit artikel is onderdeel van de methode van Holandalucía. Elk onderwerp — van actuele thema’s tot Spaanse taal & cultuur is ontwikkeld als gratis lesmateriaal voor Nederlandstaligen die Spaans willen leren.

Naast dit blog, waarvan alle categorieën rechtsboven staan, biedt Guillermo Fernández Barcia (moedertaal docent met ruim 25 jaar ervaring) gestructureerde online cursussen met, indien gewenst, begeleiding op maat om Spaans te leren:
  • Online cursussen Spaans (van beginner tot gevorderd).
  • Directe begeleiding: Antwoorden op uw vragen via online Vraag & Antwoord sessies.
  • Cursussen Spaans op maat: Workshops en privélessen of in een kleine groep (max. 3 pers.) via Zoom.
Ontdek de unieke leermethode die Spaans leren voor Nederlandstaligen makkelijker maakt op: www.holandalucia.com.

“La novia” / The bride (2015)

Spaans leren met films La novia
De acteurs Álex García en Inma Cuesta in een van de filmscènes

Regisseur: Paula Ortiz

Synopsis:

In een Andalusisch dorp wordt een bruiloft gevierd. De jonge bruid houdt van haar kersverse echtgenoot, maar is nog steeds verliefd op Leonardo, haar vroegere minnaar en een telg uit de familie Felix. De moeder van de bruidegom voorspelt niets dan ellende met de keuze van haar zoon voor deze vrouw, die immers een relatie heeft gehad met een Felix. Zij rouwt nog iedere dag om het verlies van haar man. Door haar ogen zien we wat er in het verleden is gebeurd en hoe zo een familievete is ontstaan.

Nu de bruid in deze familie is getrouwd erft zij ook dit verleden, maar de bruid kan haar passie voor Leonardo niet weerstaan. Op de avond van het feest vlucht ze met hem naar het bos om hun liefde te vieren. Verblind door haat gaat de bruidegom achter ze aan en het komt tot een gevecht waarbij beide mannen het leven laten. Zo komen de voorspellingen van de moeder uit en worden gevoelens van haat, eergevoel en rouw alleen maar gevoed.

Opmerkingen: De film is gebaseerd op het toneelstuk ‘Bodas de sangre’ (Bloedbruiloft) van Federico García Lorca en is deels opgenomen in Cappadocië, Turkije, met een belangrijke rol voor het landschap.  Dit toneelstuk vormt samen met ‘Yerma’ en ‘Het huis van Bernarda Alba’ Lorca’s trilogie van het Spaanse platteland. In een wereld van schaarste waar familiebanden, eer en bezit heilig zijn, slagen liefde en lust erin te overleven.

Lorca’s tragedie is het portret van een samenleving die gebukt gaat onder duistere familievetes, ziekelijke rouw en het meedogenloze landschap: ,,Que yo no tengo la culpa, que la culpa es de la tierra…” (Mij treft geen blaam, het is de schuld van de aarde).

Bron: http://www.festiberico.net/

Prijzen

De jonge regisseuse Paula Ortiz sleepte er maar liefst twaalf nominaties mee in de wacht voor de Goya’s, de Spaanse filmprijzen.

Trailer

Film zien

Online: Bekijk de film nu digitaal met Nederlandse of Engelse ondertiteling exclusief via Festival Scope.

In het Filmhuis:  Filmhuis Lumen in Delft | Zondag 24 april | 19.30

Meer Spaanstalige films

Klik hier om Spaans te leren aan de hand van prachtige Spaanstalige films >>>

 

cine

Van begrijpen naar écht spreken?

De Spaanse taal komt pas echt tot leven in de praktijk. Bij Holandalucía leer je Spaans via een unieke gestructureerde lesmethode, specifiek ontwikkeld om Spaans leren voor Nederlandstaligen zo makkelijk mogelijk te maken.

Bekijk onze cursussen (A1 t/m C2) →

Spaanse films
Spaanstalige boeken
Spaanstalige muziek
Spaanstalige recepten
Spaanse uitdrukkingen